ANA SAYFA                                    
ANA SAYFA
HAKKIMIZDA
MAKALELER
ATATÜRK
DUYURULAR
ETKİNLİKLER
BAĞLANTILAR
İLETİŞİM
 
 

KAMUOYUNA DUYURULUR

Kulübümüzün 14.11.2007 Çarşamba günü itibari ile gerçekleştirdiği; "YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE TOPLULUĞU KULÜBÜ'nün Kemalist Üniversiteler Birliği içerisindeki yeri ve durumu“ konulu toplantı neticesinde aldığı karar aşağıda gerçekleri ile birlikte belirtilmiştir;

Alınan Karar:

YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE TOPLULUĞU KULÜBÜ 14.11.2007 tarihinden itibaren oy birliği ile aldığı karar neticesinde kurucu üyesi olduğu Kemalist Üniversiteler Birliği bünyesinden ayrılmayı uygun bulmuştur.İlgili tüm kurum ve kuruluşlara duyurulur.

 

Alınan Kararın Gerekçeleri;

1- Y.T.Ü ADTK daha önce üyesi olduğu birliğin KEMALİZMİ hayta geçirme konusunda kullandığı yöntem ve biçimi kendi içerisinde değerlendirmiş ve bu tür bir işleyişin devamında bulunamayacağına kanaat getirmiştir.

2- Y.T.Ü ADTK birlik içerisinde var olan iletişim sorunlarının kaynağını; biçimsel değil uygulama alanında yıllardır izlenen yanlış tutum ve anlayışların kişiler üzerinde yarattığı olumsuz kanaatlerin bir tezahürü olarak nitelendirmektedir.

3- Kulübümüz kendi faaliyet döneminde yukarıda belirttiği köhneleşmiş yanlışlıkları her ne kadar düzeltmeye çabalasa da tek taraflı bir uğraşın zaman ve enerji kaybından başka bir şey olmadığını acı bir şekilde tecrübe etmiştir. Ancak her şeye rağmen Y.T.Ü ADTK siz değerli Kemalist dostlarına elinden gelen her türlü yardımı “kendi fikriyatı doğrultusunda” yapmaya hazırdır.

4- Kulübümüz bu yıl Eskişehir Osmangazi Üniversitesinde 8'incisi düzenlenen Demokratik Cumhuriyet Üniversiteleri Platformu Öğrenci Kongresi sonunda düzenlenen Kemalist Üniversiteler Birliği toplantısında birlikteki yerini ve konumunu açıkça ortaya koymuş ve üzerine düşen her türlü vazifeyi yerine getirmiştir.Ancak Y.T.Ü ADTK sözü geçen toplantıda belirttiği hususların birlik üyeleri tarafından doğru tahlil edilmediği kanısındadır.

5- Y.T.Ü ADTK üyelerinin 16-17 Kasım tarihleri arasında düzenlenmesi ön görülen Kemalist Üniversiteler Birliği Kongresine iştirak etmeyi çok arzu etmesine rağmen “sınav tarihleri” nedeni ile bu kongreye katılamıyor olması bizleri olduğu gibi bazı birlik üyelerinde de haklı olarak sukutu hayale uğratmıştır. Ancak her ne şart altında olursa olsun YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE TOPLULUĞU KULÜBÜ VE ONUN SEÇTİĞİ TEMSİLCİLERE tehdit derecesine varacak denli; haddindi aşan itam ve sözlerde bulunmak kulübümüz tarafından hiçbir şekilde maruz görülüp AFFEDİLEMEZ . YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE TOPLULUĞU KULÜBÜ kişiler ile değil fikrilerin meydana getirdiği kurumlar ile muhatap olur.

6- İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ AYDINLANMA1923 ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE KULÜBÜ ve Y.T.Ü ADTK' nün resmi olmayan zamanlarda gayri resmi şekillerde toplanması ve bu toplanmalar maksadı ile kullanılan buluşma isimlerinin tasarrufu toplantıya katılan kulüpler dışında hiçbir kişi ve kuruluşu bağlamaz. Dolayısıyla her iki kurumda hem toplanmaları hem de kullanılan isim mevzusunda kimseden icazet almak zorunda değildir.

7- Kulübümüz bu güne kadar herhangi bir birlik üyesi topluluk yahut o toplulukların temsilcileri ile herhangi bir münakaşa içerisinde olmamıştır ve bundan sonrada asla olmayacaktır.Dolayısıyla Y.T.Ü ADTK birlik üyelerine karşı herhangi bir kırgınlık hissetmemektedir.

YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE TOPLULUĞU KULÜBÜ Kemalist Üniversiteler Birliği bünyesinde var olan tüm topluluk ve kulüplere bundan sonraki çalışmalarında en samimi ve içten dilekleri ile başarılar diler …

 

 

 

 

    © Sercan ANGI